OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

1. Dzisiaj wspominamy ostatnie objawie Matki Bożej w Fatimie. O godz. 1715 zapraszamy na Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe.

   2. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej możemy złożyć ofiarę, zasilając Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.

3. Dzisiaj Msze Święte o godz.: 830, 1000, 1130 i 1300 są sprawowane na placu kościelnym, a Msze Święte o godz.: 700, 1800 i 1930 w kaplicy.Od przyszłej niedzieli wszystkie niedzielne Msze Święte będą sprawowane w kaplicy oraz Msze Święte o godz.: 830, 1000, 1130 i 1300 będą jednocześnie sprawowane w Hetmanie (ul. 9 Maja). Osoby mieszkające przy ul. 9 Maja i nowej Ruskiej zapraszamy do Hetmana. Intencje mszalne, w których Msze Święte będą odprawiane w Hetmanie są zaznaczone w spisie intencji literą H, a sprawowane w kaplicy literą K.

4. Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studiujących w Szczecinie na uroczystą Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki, która będzie sprawowana w dzisiejszy wieczór o godz. 2000 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Szczecinie.

5. Jutro, w Dzień Edukacji Narodowej swoje święto będą przeżywali pedagodzy. Wszystkim nauczycielom, katecheto i wychowawcom życzymy Bożego błogosławieństwa, i serdecznie zapraszamy na poniedziałkową wieczorną modlitwę różańcową w ich intencji.

6.  Trwa październikowa Modlitwa Różańcowa. Zapraszamy na wspólną modlitwę w ciągu tygodnia o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1715. Dzieci zapraszamy na Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 1700.   

7. Zapraszamy na: poniedziałkową wieczorną modlitwę za chorych, czwartkową adorację w ciszy po wieczornej Mszy Świętej i wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 1500.

8. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkania w Biblijnej Szkole Modlitwy.

9. W środęo godz. 1630 lub o godz. 1900 (do wyboru) odbędzie się spotkanie dla Rodziców przygotowujących dzieci do przeżycia Pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym.

10. W czwartek Apostolstwo Dobrej Śmierci spotyka się na wspólnym różańcu o godz. 1730, a następnie na Mszy Świętej, po której odbędzie się spotkanie formacyjne na plebanii.

11. Bardzo serdecznie zapraszam we wtorek o godz. 900 do pomocy w rozebraniu konstrukcji namiotów oraz zabezpieczeniu ławek.  

12. W dziesiątą rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego, pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego zapraszamy na Msze Święte, które zostaną odprawione w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w dniu rocznicy, 16 października, o godz. 1800 oraz w niedzielę, 20 października, o godz. 1200 z udziałem delegacji Bractwa Kurkowego ze Skoków – rodzinnej miejscowości śp. Księdza Arcybiskupa.

13. W piątek będziemy przeżywali święto Św. Łukasza Ewangelisty. Wszystkim lekarzom i pracownikom służby zdrowia z okazji ich Święta życzymy błogosławieństwa Bożego
i wstawiennictwa Patrona. 

14. W sobotę o godz. 1000 i 1100 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących do I Komunii św.

15. W przyszłą niedzielę Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza o godz. 1800 na Mszę Świętą, a po niej na spotkanie formacyjne.

16. Zbliża się miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu znajdują się kartki na Wypominki. Data umieszczona na kartce oznacza dzień modlitwy za poleconych zmarłych. W dniu 2 listopada, ze względu na remont kościoła, nie będzie tradycyjnego nabożeństwa z procesją. W tym dniu modlitwa wypominkowa odbędzie się o godz.: 1130, 1430, 1730. Po wypominkach będą sprawowane Msze Święte. Zwróćmy uwagę na godzinę znajdującą się na kartkach z datą 2 listopada.

17. Nasi ministranci zgłaszają chęć pomocy w porządkowaniu grobów naszych bliskich. Dobrowolne ofiary zasilą fundusz wakacyjnego wyjazdu formacyjnego. Szczegółowych informacji udziela ks. Arkadiusz – tel.: 798 038 787.

18.  Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką.

19. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, szczególnie za ofiary złożone na remont dachu i na dzisiejszą tacę, które także są przeznaczone na remont dachu. Obecnie na koncie remontowym znajduje się 476.457 zł i 111 euro. Dziękujemy także za przygotowanie kaplicy i placu na dzisiejszą liturgię. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kaplicy w sobotę po porannych Mszach Świętych. 20. Wszystkim na cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Różańca Świętego.