OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 17.03.2019

 1.  W dniu dzisiejszym przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

      Ofiarą składaną do puszki po Mszy Świętej możemy wesprzeć fundusz misyjny.
U wolontariuszy Caritas możemy nabyć kartki świąteczne, świece wielkanocne i palmy.

2. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy, a także na: poniedziałkową wieczorną modlitwę za chorych, czwartkową wieczorną adorację i wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 1500.

3. W dni powszednie Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszamy na wspólną modlitwę Nieszporami.

4. W poniedziałkowy wieczór, w wigilię uroczystości, Ks. Proboszcz Parafii Św. Józefa zaprasza nas o godz. 1800 na Mszę Świętą odpustową połączoną z Sakramentem bierzmowania.

5. We wtorkową uroczystość Św. Józefa, na Mszy Świętej o godz. 1800 Ks. Abp Andrzej Dzięga udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci w uroczystość Św. Józefa będzie świętowała dzień swojego Patrona. Z tej okazji we wtorkową uroczystość wspólnota o godz. 1645 gromadzi się w kaplicy na wspólnej modlitwie i o godz. 1800  na Mszy Świętej. W tym dniu członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci mogą uzyskać odpust zupełny.

7.  We wtorek nie będzie spotkania w Biblijnej Szkole Modlitwy.

8.  W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 1700, dla dorosłych o godz. 1830 oraz dla młodzieży o godz. 1930.     
      W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1700.

9. W sobotę o godz. 1500 rozpocznie się Dzień Skupienia Domowego Kościoła rejonu Gumieńce – Pomorzany.

10. Za tydzień Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na Mszę Świętą o godz. 1800 i kolejne spotkanie formacyjne. Gościem spotkania będzie dr Piotr Goniszewski, który przedstawi nauczanie Św. Jana Pawła II dotyczące rodziny. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

11. Klerycy naszego Seminarium zapraszają nas na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 6 kwietnia o godz. 2000. W zakrystii można zgłosić chęć uczestnictwa w Misterium.

12. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, szczególnie za ofiary złożone na remont dachu oraz za posprzątanie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię. Szczególnie dziękujemy Panom za prace wykonane dla wspólnoty parafialnej oraz Rodzicom kandydatów do bierzmowania i samej młodzieży za pomoc
w sprzątaniu kościoła i terenu wokół świątyni. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę po porannych Mszach Świętych.

13. Wszystkim Parafianom życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.                

ks. Andrzej Buczma proboszcz