OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
29.11.2020

1.  Dziś Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

2.  Stosując się do zaleceń, w kościele na każdą osobę powinno przypadać 15 m2, a odległość do sąsiadującej osoby nie powinna być mniejsza niż 1,5 metra. W naszej świątyni w liturgii może uczestniczyć 76 osób.

3.  Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna dzisiaj rozprowadzanie świec na stół wigilijny.

      W koszu pod figurą Św. Antoniego znajdują się Torby Miłosierdzia, które po wypełnieniu możemy przekazać potrzebującym osobom lub przynieść do kościoła. Zebrane produkty Wspólnota Caritas przekaże ubogim.

4. W czasie wszystkich niedziel Adwentu będą święcone opłatki wigilijne, które po Mszy Świętej będziemy mogli wziąć do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz remontowy dachu kościoła.

5.  Serdecznie zapraszamy na Msze Święte Roratnie, które będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 630 i dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1700. W czasie adwentu, w tygodniu nie ma Mszy Świętej o godz. 700.

6.  Zapraszamy na: poniedziałkową wieczorną modlitwę za chorych, czwartkową adorację w ciszy po wieczornej Mszy Świętej i wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 1500.

      Przypominamy, że w kaplicy codziennie od godz. 700 do godz. 1800 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Od wtorku do piątku w godzinach nocnych: od 2100  do 630 będzie trwało Jerycho Różańcowe.

8.  W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy: czwartek i piątek oraz pierwszą sobotę miesiąca.

a. W czwartek zapraszamy na wieczorną modlitwę w intencji osób powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

b. W tym miesiącu odwiedziny Chorych odbędą się na indywidualną telefoniczną prośbę
(nr tel.: 607537580). W piątkowe popołudnie od godz. 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu
i możliwość spowiedzi. W tym dniu dla dzieci: spowiedź o godz. 1630 i Msza Święta Roratnia o godz. 1700.

c. W sobotę o godz. 1500 rozpocznie się Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła.

          Podobnie jak w minionych pierwszych sobotach miesiąca, będziemy mogli wspólnotowo przeżywać nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730. Po Mszy Świętej nastąpi wprowadzenie w rozmyślanie, a po wystawieniu Najświętszego Sakramentu będzie czas na 15. minutowe osobiste rozmyślanie (medytację). Od godz. 1930 czuwania adoracyjne wspólnot odbędą się według stałego porządku.

9. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zachęcamy, aby w okresie Adwentu, jeżeli będzie to możliwe, uczestniczyła raz w tygodniu we Mszy Świętej Roratniej (od poniedziałku do soboty
o godz. 630 lub od poniedziałku do piątku o godz. 1700). Inne spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania w miesiącu grudniu są odwołane.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11. W tym tygodniu i w przyszłą niedzielę z naszego kościoła na profilu facebook będą transmitowane niedzielne Msze Święte o godz. 1000.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, a zwłaszcza za ofiarę złożoną na remont dachu. Bardzo serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę po porannej Mszy Świętej.                                 

14.  Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki.