OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie dziękujemy Wspólnotom Parafialnym za dar modlitwy w czasie wieczornego czuwania.

    O godz. 1715 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

Trwamy w wyjątkowym czasie modlitwy, zwłaszcza błagalnej prosząc Pana o łaskę zatrzymania pandemii, dar zdrowia dla chorych, siły dla opiekujących się chorymi i dar Nieba dla zmarłych oraz o bardzo potrzebny deszcz.

    Od dzisiaj zostały złagodzone obostrzenia związana z uczestnictwem we Mszy Świętej. Nie ma ograniczeń liczbowych. Jesteśmy zaproszeni, aby zachować odległość 2 m od sąsiednich osób oraz  korzystać z masek zasłaniających usta i nos.

2. Jutro będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji.

3. Od jutra zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe, które w naszej Parafii odbywa się: w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 1715.

4. Wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa z okazji ich jutrzejszego święta.

5. Jutro o godz. 2100 rozpocznie się nocne Jerycho Różańcowe.

6. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy, a także na: poniedziałkową wieczorną modlitwę za chorych i wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 1500.

7.   We wtorek zapraszamy na spotkanie w Biblijnej Szkole Modlitwy.

8. Od tego tygodnia będzie otwarte Biuro Parafialne.

9.   W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz pierwszą sobotę miesiąca.

a. W czwartek zapraszamy na wieczorną modlitwę w intencji osób powołanych do życia w kapłaństwie i stanie zakonnym oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

b.  W piątek od godz. 800 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych. Ks. Arkadiusz i Ks. Mateusz odwiedzą chorych w sobotni poranek. Tego dnia od godz. 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa.

c. W sobotęKrucjata Wyzwolenia Człowieka o godz. 1500 zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Mszę Świętą  o godz. 1600. Od godz. 1700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

     Podobnie jak w minionych pierwszych sobotach miesiąca, będziemy mogli wspólnotowo przeżywać nabożeństwo pierwszosobotnie, które rozpocznie się wspólnotowym różańcem o godz. 1730. Po nabożeństwie czerwcowym nastąpi wprowadzenie w rozmyślanie, a po nim będzie czas na 15. minutowe osobiste rozmyślanie (medytację). Od godz. 1930 czuwania adoracyjne wspólnot odbędą się według stałego porządku.

10.  W przyszłą niedzielę  po Mszy Świętej o godz. 1000 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 1900 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i przedstawicieli wspólnot parafialnych.

11. W tym tygodniu z naszego kościoła na profilu facebook będą transmitowane: niedzielna Msza Święta o godz. 1000, niedzielne nabożeństwo majowe o godz. 1715; w tygodniu Msza Święta o godz. 1800, nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej oraz codzienna wieczorna modlitwa różańcowa
o godz. 2030.

12. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii, szczególnie za ofiary złożone na remont. Dziękujemy także za posprzątanie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu w sobotę po porannych Mszach Świętych.                                                          

13. Niech Maryja, Patronka miesiąca w tym trudnym czasie wyprasza nam dar Chrystusowego błogosławieństwa. Niech Pan błogosławi nam i naszym bliskim. Niech obdarzy zdrowiem chorych, siłami opiekujących się nimi i Niebem zmarłych.