OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
23.06.2019

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę wakacji. Młodzieży i wszystkim pedagogom życzymy dobrego wypoczynku. Dzisiaj po Mszach Świętych ofiarą składaną do puszki u Promyków Jezusa Miłosiernego, możemy wesprzeć ich wakacyjny wyjazd formacyjny.

2. Przeżywamy Dni Eucharystyczne po Uroczystości Bożego Ciała. O godz. 1730 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół świątyni połączoną z nabożeństwem czerwcowym. W tygodniu, do czwartku, Msza Święta wieczorna będzie połączona z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. 

3. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy, a także na: poniedziałkową wieczorną modlitwę za chorych, czwartkową wieczorną adorację i wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 1500.

4. W czwartek będziemy przeżywali zakończenie Dni Eucharystycznych po Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa. Pamiętajmy tego dnia o przyniesieniu do poświęcenia tradycyjnych wianków. Wianki tego dnia będziemy mogli nabyć u wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W piątek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 630, 700 i 1800. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 do godz. 1800.

    W Uroczystość piątkową, jak co roku, jesteśmy zaproszeni do udziału w Odpuście w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1730 Nieszporami i procesją Eucharystyczną, która wyruszy z kościoła Ojców Jezuitów przy ul. Pocztowej. O godz. 1900 będzie sprawowana Msza Święta w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to jednocześnie XXV Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 47. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w sobotę 29 czerwca br., o godz. 1000, w Bazylice Archikatedralnej. W czasie uroczystości odbędą się święcenia kapłańskie.

7. W sobotę będziemy przeżywali uroczystość Św. Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 630, 700 i 1800.   

8. W niedzielę 30 czerwca br. Ks. Prałat Stanisław Skibiński będzie przeżywał 80. Rocznicę Urodzin. W tym dniu bardzo serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę z Drogim Jubilatem o godz. 1300.

9. Od godz. 1900 we wtorek do godz. 1900 w piątek będzie trwało Jerycho Różańcowe.

10. Za tydzień ofiarą składaną do puszki u wolontariuszy Caritas będziemy mogli złożyć ofiarę wspierając dzieło wakacyjnego wypoczynku dzieci z uboższych rodzin.

11. Na czas wakacji ulegają zmianie godziny otwarcia biura parafialnego, które będzie czynne we wtorki i czwartki od godz. 1600 do godz. 1730 oraz w sobotę od godz. 1100 do  godz. 1300. W nagłych sprawach można kontaktować się telefonicznie w każdej chwili – telefon stacjonarny: 914823314, telefon komórkowy: 607537580 (ks. proboszcz).

12.   Przy wyjściu ze świątyni można nabyć prasę katolicką.

13. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, a zwłaszcza za ofiarę złożoną na remont dachu oraz za przygotowanie świątyni na dzisiejszą liturgię. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę po porannych Mszach Świętych.

14. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki.