OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
17.11.2019

1.  Dzisiaj przeżywamy, ogłoszony przez Ojca Świętego Światowy Dzień Ubogich. W ramach obchodów tego święta jesteśmy zaproszeni do podzielenia się z ubogimi żywnością. Przy wyjściu znajdują się tytki miłosierdzia (torby), które po wypełnianiu możemy podarować bezpośrednio potrzebującym lub przekazać Caritasowi przynosząc do Biura Parafialnego lub zakrystii. Dzisiaj przeżywamy także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

2.  Trwa remont dachu naszego kościoła.Od dzisiaj wszystkie niedzielne Msze Święte są sprawowane w kościele. W tygodniu zapraszamy Msze Święte do kaplicy.

3.  Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych w ciągu tygodnia o godz. 1730, a w niedziele i święta o godz. 1715. Wszystkie dzieci zapraszamy na modlitwę wypominkową w piątek o godz. 1700.

4. W ramach duchowego przygotowania do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przeżywamy nowennę przed tym świętem. Nowenna jest połączona z modlitwą wypominkową.

5.  Zapraszamy na: poniedziałkową wieczorną modlitwę za chorych, czwartkową adorację w ciszy po wieczornej Mszy Świętej i wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 1500.

      Przypominamy, że w kaplicy codziennie od godz. 730 do godz. 1800 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.  W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę w intencji chorych z naszej parafii  i pobliskiej kliniki.     

7. W poniedziałek o godz. 1900 w domu parafialnym rozpoczną się nauki przedślubne. Kolejny cykl nauk dla narzeczonych jest planowany w lutym.

8.  We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na kolejne spotkanie w Biblijnej Szkole Modlitwy.

9. W środęo godz. 1630 lub o godz. 1900 (do wyboru) odbędzie się spotkanie dla Rodziców przygotowujących dzieci do przeżycia Pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym.

10. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy w sobotę o godz. 1000 lub 1100 na katechezę.

11. Za tydzień , w dniu swojego patronalnego święta, Parafialny Oddział Akcja Katolicka zaprasza na Mszę Świętą o godz.1800 i spotkanie formacyjne.

12. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Konkursu o Ojczyźnie w 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

13.  Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką.

14. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, a zwłaszcza za ofiarę złożoną na remont dachu. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom i Paniom za wtorkowy i sobotni wysiłek, dzięki czemu dzisiaj możemy wspólnie modlić się w kościele. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu kościoła w sobotę po porannych Mszach Świętych.

15.  Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki.