Parafia Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie
Nawigacja
Księża w Parafii

pa191127_copy.jpgKs. Prałat mgr Andrzej Buczma

proboszcz

Ks. Adnrzej urodził się 4 lutego 1965 r. Pochodzi z parafii MB Częśtochowskiej w Maszewie. W latach 1980-1985 uczęszczał do Technikum Mechaniczno – Elektrycznego w Szczecinie. Po ukończeniu technikum wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. W 1991 r., przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Kazimierza Majdańskiego. Jako kapłan pracował w nastepujących parafiach: św. Jacaka w Stepnicy, św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczecinie, a następnie w parafii pw. św. Rodziny w Szczecinie. W latach 1998-2000 pełnił funkcję kapelana Ks. Abp. Mariana Przykuckiego. Od sierpnia 2000 r. został mianowany Ojcem Duchownym   w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Z dniem 25 sierpnia 2008 r., dekretem Ks. Abp. Zygmunta Kamińskiego Ks. Andrzej został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie. W roku 2012 dokumentem Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej Ks. Andrzej Buczma został zaliczony do grona Kapelanów Jego Świątobliwości.

 


pa191119_copy.jpgKs. mgr lic. Karol Łabenda

 wikariusz

Ks. Karol urodził się 27.03.1985r. w Szczecinie. Pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Szczecinie. W ukończył Szkołę Podstawową nr 35 a nastepnie w latach 2000-2005 uczęszczał do Technikum Kolejowego w Szczecinie. Po ukończeniu technikum wstąpił do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. W 2011 r., przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abp Andrzeja Dzięgi. Ks. Karol pracował dotychczas w parafii św. Jakuba Ap. w Szczecinie, oraz Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie.

Ks. Karol jest Dyrektorem Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, natomiast w naszej parafii jest odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do sakrametu bierzmowania, Krąg Domowego Kościoła, Msze Święte dziecięce. Ponadto odpowiada i organizuje co miesiąc spotkania pielgrzymkowe dla grupy pielgrzymów z naszej Archidiecezji. Jest On również katechetą w ZSO nr 3 „Błekitna” gdzie uczy klasy licealne.

Ponadto ks. Karol interesuje się muzyką (gra na kilku instrumentach trąbce, gitarze, perkusji – grał w zespole seminaryjnym "CLERBOYZ” gra również na organach.)


ks_arkadiusz_prokop.jpg
Ks. mgr Arkadiusz Prokop

wikariusz


 

 

 

 

 

 

 

 

ks_jarosaw_cieplichiewicz.jpgKs. mgr Jarosław Cieplichiewicz

wikariusz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proboszczowie

 

Lp. 

 

         Imię i Nazwisko

 

   Mianowany

 

    Odwołany

 

1

 

Ks. prał. Stanisław Skibiński   

 

22.06.1986 r. 

 

24.08.2008 r.

2

 

ks. prał. Andrzej Buczma 


24.08.2008 r.  
 

 

                                                                   

Wikariusze

Lp. 

 

Imię i Nazwisko

 

Mianowany

Odwołany

 1

 ks. Krystian Kusz 

wikariusz

 1.07.1986r.  17.09.1986r.
 2

 ks. Józef Filipek

wikariusz

 01.07.1986r.  12.10.1987r.
 3

 ks. Józef Szeliga

wikariusz

 20.10.1986r.  2.07.1987r.
 4

 Ks. Andrzej Miś 

wikariusz

 01.09.1987r.  16.07.1990r.
 5

 ks. Marian Kaptur

wikariusz

 02.07.1987r.  01.09.1987r.
 6

 ks. Józef Czujko

wikariusz

 15.09.1987r.   07.02.1989r.
 7

 ks. Henryk Silko

wikariusz

 11.02.1989r.  09.08.1989r.
 8

 ks. Krzysztof Jęczmionka

wikariusz

 03.07.1989r.  01.07.1995 r.
 9

 ks. Bogdan Przybył 

wikariusz

 20.08.1988r.  08.09.1988r.
 10

 ks. Tadeusz Giedrys

wikariusz

 16.07.1990r.  01.07.1991r.
 11

ks. Krzysztof Maj 

wikariusz

 01.07.1991r.  01.07.1992r.
 12

ks. Robert Gołębiowski 

wikariusz

 10.07.1991r.  01.07.1992r.
 13

 ks. Robert Śnieg 

wikariusz

 01.07.1992r.  10.02.1996r.
 14

 ks. Piotr Listwoń 

wikariusz

 22.07.1992r.   30.06.1994r.
 15

 ks. Zbigniew Rzeszótko

wikariusz

 01.07.1995r.  01.07.1996r. 
 16

 ks. Jacek Szunejko 

wikariusz

 10.02.1996r.  01.07.1998r.
 17

 ks. Zbigniew Stachnik

wikariusz

 28.06.1996r.   21.12.1996r. 
 18

 ks. Mariusz Dobrowolski

wikariusz

 21.12.1996r.  01.07.1997r.
 19

 ks. Ryszard Iwaniuk

wikariusz

 01.07.1997r.  01.07.1998r.
 20

 ks. Andrzej Kamiński 

wikariusz

 01.07.1998 r  26.04.2000r. 
 21

ks. Wojciech Kois

wikariusz

 01.07.1998 r.  25.08.2001r.
 22

 Ks. Mariusz Śpiewak 

Pomoc duszpasterska

 15.06.2000r.   24.08.2000r.
 23

ks. Grzegorz Chmiel 

wikariusz

 25.08.2000r.  25.08.2001r.
 24

 ks. Waldemar Woźny 

wikariusz

 21.08.2001r.  25.08.2005r.
 25

 ks. Tomasz Krzanicki 

wikariusz

 21.08.2001r.   25.08.2005r.
 26

 ks. Marek Winnicki

wikariusz

 25.08.2005r.  30.06.2006r.
 27

 ks. Mirosław Socha

wikariusz

 25.08.2005r.  29.08.2008r.
 28

  ks. Krzysztof Krawiec 

wikariusz

 25.08.2006r.  25.08.2007r.
 29

 ks. Mariusz Ogórski

wikariusz

 25.08.2007r.  1.10.2007r.
 30

 ks. Tadeusz Łapyr 

wikariusz

 01.10.2007r.  25.08.2011r. 
 31

 ks. Marek Nawrot

wikariusz

 28.09.2008 r.  
 32

ks. Robert Masalski

wikariusz

 01.08.2010 r.  
 33

ks. kan. Piotr Superlak

rezydent

16.09.2010r.  1.08.2015r.  
 34

ks. Grzegorz Podlaski

 wikariusz

 23.08.2010r.  25.08.2012r.
 35

Ks. Rafał Szutra

wikariusz

 25.08.2011r.  1.09.2014 r.
 36

Ks. Karol Łabenda

wikariusz

 25.08.2012r.  
 37

Ks. Arkadiusz Prokop

wikariusz

08.04.2013r.   
 38

 Ks. Jarosław Cieplichiewicz

wikariusz

 01.09.2014r.