ul. Orawska 3  (91) 482 33 14, Ks. Proboszcz 607 537 580   parafia@mbj.szczecin.pl A A A  
Parafia pw.
Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie
Archidiecezja szczecińsko-kamieńska

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA, 16.06.

środa, 15-06-2022


Tego dnia w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane przed procesją o godz. 7.00, 8.30. Mszą Świętą o godz. 10.00 rozpoczniemy naszą parafialną Procesję Bożego Ciała. Będą jeszcze Msze św. o 13:00, 18:00 i 19:30.

W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

    Tego dnia w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane przed procesją o godz. 700, 830. Mszą Świętą o godz. 1000 rozpoczniemy naszą parafialną Procesję Bożego Ciała. Podobnie jak w minionych latach przejdziemy głównymi ulicami osiedla: 9 Maja, Ruską i Orawską. Ołtarze będą usytuowane przy ul. 9 Maja na wysokości budynku nr 20, u zbiegu ulic 9 Maja i Ruskiej, przy ul. Orawskiej oraz na placu kościelnym. Po procesji około godz. 1300 będzie sprawowana Msza Święta dla tych, którzy tego dnia jeszcze w niej nie uczestniczyli. Ponadto będą sprawowane Msze Święte o godz. 1800 i 1930. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa tego dnia będziemy modlili się w czasie Procesji Bożego Ciała.

       Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz. 1900. Zapraszamy do pomocy w budowaniu ołtarzy i prosimy o kwiaty do ich przystrojenia oraz kwiaty do sypania, które w środę i czwartek możemy składać do kosza w przedsionku kościoła. Zapraszamy do udekorowania także naszych domów.

    Osoby odpowiedzialne za budowę ołtarzy zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w domu parafialnym jutro (poniedziałek) o godz. 1900.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM